Už konečně vypadni!

4. ledna 2018 v 15:57
Ležím, protože jsem tak vyčerpaná, že na nic jiného nemám sílu. Tělo mě brní a žaludek mám jako na vodě. Deku mám zmačkanou mezi nohama a i když nejsem věřící, tak se modlím, aby to už konečně odeznělo.
V těhotenství jsem se naučila rozlišovat dobré a špatné dny, ale tenhle je teda výstavní.

,,Někdo má holt ty těhotenské projevy silnější. Ale nebojte se, nejdýl s porodem Vás určitě přejdou!" Řekl mi můj gynekolog před pár měsíci rádoby vtipně.

Začínám si myslet, že to tak ale možná doopravdy bude. V hlavě mě bolestivě píchne a já přemýšlím, zda budu mít dost síly překulit se z postele, abych zvracela na podlahu a ne rovnou na povlečení. Během pár vteřin ale otázka přestane být aktuální, protože se mi udělá trochu líp.

Lehce slabší fyzickou nevolnost ovšem téměř v tu samou chvíli začne doprovázet pořádná psychická sklíčenost. V mysli se mi jako duch vynoří obraz Kláry. Začínám si myslet, že ji ze svého života už nikdy nedostanu.
Nenávidím tě. Nenávidím tě, nenávidím tě. Vyšlu tichou myšlenku k podobizně z fotky, která mi se stále stejně klidným výrazem zaplňuje celý mnou vnímatelný prostor mozku.
Je jí to evidentně jedno.

Jediný, co jsem chtěla bylo být s chlapem, kterýho miluju a založit s ním rodinu. Nečekala jsem, že s ním návdavkem (říká se to tak?) dostanu malou holku a labilní exmanželku, které všichni musíme tančit tak, jak si píská.

Nelituju ničeho. Čekala jsem na to několik let a kdybych mohla, znovu bych Václava svedla.
Znovu bych byla jeho milenkou.
Znovu bych tajně vysadila antikoncepci...

A přece, i když jsem nahradila tvoje místo, jako kdybys nikdy nezmizela. Pořád mám pocit, že se všechno točí jenom kolem tebe.
Ale počkej, počkej, až mi bude líp. Vyženu tě z každýho zákoutí tohohle bytu i svý mysli.

Stihnu si to slíbit chvilku před tím, než na podlahu vyzvracím neperlivou vodu (to jako vážně budu zvracet i vodu?!).
Pak se naštěstí prakticky okamžitě začnu propadat do hlubokého spánku, který mě vysvobodí jak od fyzické nevolnosti, tak od Kláry, stále mě pozorující zevnitř mě samotné.
- Tereza
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama