Zprávy z dáli

21. srpna 2017 v 13:03 |  Cestování
Při cestování se mi dost často stává jedna věc. Vždycky, když někoho potkám, zeptá se mě ten člověk, odkud jsem a ve chvíli, kdy odpovím, že z Český republiky, zvolá:
,,Oh, Prague! Praha! (Dobře, jeden kluk z Kosova zvolal Bratislava, ale měl takovou radost, že si vzpomněl, až jsem neměla to srdce ho opravit, #sorryjako)
Pak to vážně vždycky pokračuje takhle:
A) I wanna go there!
B) I was there!
Nejdřív jsem myslela, že jde jenom o takový to společenský tlachání. Nechceš urazit, tak prostě řekneš, jak je to někde v malý zemi v Evropě strašně super a v duchu děkuješ učitelce zeměpisu za to, že tě aspoň něco naučila.
Jenže pak jsem zjistila, že mi ti lidi s železnou pravidelností chtějí říct, co se jim líbilo a co by chtěli vidět.
Tak třeba:
,,Ta řeka! A co teprve ty krásný mosty, co přes ní vedou! Zapomněl jsem, jak se t řeka jmenuje. Jak se jmenuje? VLTAVA! No jasně, Vltava... Ta je krásná...."
,,Ve středu jedu do Prahy, hrozně se těším, až ochutnám guláš. Říkám to správně? A k němu pivo, Budvar."
,,Dvoržák."
,,Ježiš ty párty. Na to nezapomenu. To bylo každej den! Tam se snad nikdy nespí. A ty holky, na ty taky nikdy nezapomenu, ty byly snad ještě lépší, než ty párty."
,,Praha? Tam jsem byla, a pak ještě v Brrrrrno. Je to tak? Brrrrno."
,,Největší sranda je, jak hrozně levno u vás je."
,,Na tom strašně starým náměstí s hodinama, tak tam jsem jedl výbornej czech cake."
,,Uvažovali jsme o svatební cestě v Praze. Nakonec to vyhrála Paříž, ale jenom těsně. Do Prahy chceme příští rok."
,,Praha? Tam nikdo nic neřeší! Děláš si, co chceš a to je nejlepší!"
,,Praha, tam chci ještě jednou. Já tam jel když mi bylo osmnáct, ale to jsem tam tehdy jen pil. Bylo to super, jen si z toho skoro nic nepamatuju."
Je super něco takovýho slyšet. Uvědomíte si totiž, že my sice máme pocit, že se o nás říká akorát to, že to chceme táhnout s Putinem, že máme předražené taxíky a zloděje na každým rohu, ale že to je fakt jen náš pocit. Že si nikdo nic takovýho nemyslí, že lidi tu Prahu mají dost rádi.
Naše země si vytvořila velmi dobrý brand a lidi ji chtějí poznat, přijet do ní a co je nejlepší, pak o tom ještě spoustu let vypráví. Řekněte někde, že jste z Česka a otevře vám to dveře. To je věc, kvůli které stojí za to být hrdý, ne každý tohle o své zemi může říct.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama