Ahoj Kréto!

6. července 2017 v 8:17 |  Řecko

Šéf mi včera ráno po týdnu rozmýšlení dal v pátek volno (hurá!) a jelikož v Bruselu slavíme české státní svátky, nic nebránilo tomu, abych zavítala na www.kiwi.com, zadala destinaci: kamkoliv a dala řazení od nejlevnějšího.
Nejlevnější byly Košice. To jsem si tak úplně nepředstavovala, protože jsem se spíš viděla někde na pláži.
Navíc booking nenabízel čtyřhvězdičkový all in za naprosto legrační cenu (myslela jsem, že šlo o překlep) v Košicích, ale na Krétě. Pokud vás moře dnes vyjde levněji než letní výcvikový psí tábor v zapadlé obci jménem Svojanov, kam jsem jela s maminkou před deseti lety (dodnes na tu hrůzi vzpomíná jako na jednu z největších rodičovských obětí a má v tom pravdu), není asi o čem přemýšlet.
Nejlevnější letenky jsou super, ale musíte počítat s háčkem. Třeba jako že místo dvou hodin poletíte šest s mezipřistáním někde úplně jinde (to se stalo mně), ale pořád cena vítězí, jelikož byla skoro o polovinu nižší, než průměrná cena letenky do Prahy. Další výhoda je, že jsme deset km od letiště, takže mi přistávaj letadla nad hlavou. V ceně mám i pravidelnou dávku dobrodružství, protože když se chci dostat z pokoje, pravidelně mi v ruce zůstane klika. Zato ale mám hotel na pláži a extrémně slušný provozák mého věku se snaží jak může, aby tu lidem pobyt zpříjemnil. Třeba mě ubytoval v apartmánu (no... tak úplně bych to nenazvala, vypadá to trochu jako ubytovna, ale za tu cenu by to nebral jenom blázen) a po společné dohodě mě z něj zítra bude stěhovat, protože se uvolní pokoj s výhledem na moře, o který jsem prosila v internetové objednávce. Taky říkal, že musíme oslavit moje 25. narozeniny, i když odjedu den před nima.
Vzhledem k tomu, že je tu dneska zima a vítr, do vody se nedá, šla jsem si prohlídnout město. Bydlím v takový malý dirce (kupodivu plná Čechů, tomu se provozák, poté, co zjistil, že přijíždím z Bruselu, hrozně smál), vypadá jako z trilogie Slunce, seno, před tím, než to rekonstruovali kvůli Italům, ale má to několik výhod. Můžu třeba lidem koukat na zahrádky, jak pěstujou rajčata, trhat jim fíky (ještě jsou tvrdý) a víno (kyselý). Taky jsem si všimla, že místo venkovních grilů mají pece na pizzu (geniální) a že parte lepí na sloupy k autobusovým zastávkám tak, aby si jich všiml i ten, kdo se nechce táhnout na úřední desku (mimochodem, sloupy jsou hojně využívány i v Bruselu, tam na ně lepí vyhlášky, aby nikdo nemohl říct, že o něčem nevěděl).
Víc zatím nevím. Ležím na lehátku, piju kafe, poslouchám šumění moře a čtu tématický horor s názvem Nikdy neumírej sama.
Fotky dávám na instagram, protože mi na blog z mobilu nejdou nahrát. Jelikož jsem změnila destinaci, měním i insta jméno - Ceska_na_Krete. Spoustu příběhů dávám také na FB (Dvě deci). Můžete si tam třeba přečíst o tom, jak jsem našla a ztratila psa.

Mějte se!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama